DRESS CODE FARMACEUTY

Nie można pominąć takiej kwestii, jak dress code farmaceuty w kontekście PL. Właściwy wizerunek jest absolutnie niezbędny do zbudowania autorytetu. Już wiele lat temu udowodniono, że społeczeństwo oczekuje fachowego zachowania i ubioru ze strony pracowników służby zdrowia.

Od wszystkich pracowników oczekuje się schludnego i czystego wyglądu w miejscu pracy. Należy utrzymywać odpowiednią higienę osobistą, a w razie konieczności podjąć środki w celu zapobiegnięcia nieprzyjemnemu oddechowi lub zapachowi ciała. Perfumy, balsamy zapachowe, wody kolońskie i po goleniu powinny być ograniczone do minimum. Należy unikać niestosownych nawyków (tzn.: dotykania dłońmi włosów czy ust, obgryzania paznokci, kasłania lub kichania bez chusteczki).

Pracownicy nie powinni dokonywać żadnych ekscentrycznych wyborów dotyczących stroju i wyglądu (dot. tatuaży, koloru włosów/fryzury, widocznych zdobień ciała).

Widoczne tatuaże są niedopuszczalne – należy je przykrywać strojem.

Strój musi być czysty, wyprasowany, dopasowany i w dobrym stanie. Na klasyczną białą lub jednokolorową koszulę, zapinaną z przodu i z kołnierzykiem oraz ewentualnie krawat, nosi się świeży, biały i uprany fartuch farmaceutyczny.

Pracownicy są zobowiązani nosić fartuch farmaceutyczny z krótkimi lub długimi rękawami (ich długość powinna być równa długości rękawa koszuli, bluzki lub sukienki), zasuwany lub zapinany z przodu, chyba że kierownik apteki wyda inne zalecenia. Zabronione jest korzystanie z brudnych lub pogniecionych fartuchów.