Nieodpowiednie zarządzanie oznacza zagładę tego wszystkiego co wypracowaliśmy przez czas pandemii

Nieodpowiednie zarządzanie, oznacza zagładę tego wszystkiego co wypracowaliśmy przez czas pandemii – ostrzegają eksperi z europejskich związków zawodowych (EPHEU).

Rok 2005 był dla brytyjskiego rynku aptecznego przełomowy. To właśnie wtedy zaczęła obowiązywać Nowa Umowa Apteczna (New Pharmacy Contract), która umożliwiła wprowadzenie i finansowanie usług opieki farmaceutycznej przez NHS (National Health Service). Jedną z tych usług był przegląd lekowy (MUR – Medicines Use Review), przedstawiany często przez polskich ekspertów jako wzorcowy. Problem w tym, że przy wprowadzaniu MUR Brytyjczycy popełnili wiele błędów, które finalnie po kilku latach uśmierciły tę usługę. Opowiadał o nich Mark Kozioł, szef Pharmacist Defence Assosiacion pod koniec marca w Hamburgu, gdzie odbyło się spotkanie przedstawicieli Europejskich Związków Zawodowych Pracowników Farmacji (EPhEU).Mark Kozioł był jednym z ekspertów obecnych podczas wdrażania usługi przegląd lekowy w Wielkiej Brytanii, gdy negocjowano finalny kształt usługi w tym kraju. Dyskujsja wywiazala, się na skutek zaproszenie do przedstawienia wynikow pilotażu przegdladu lekowego w Polsce przez koordyntorow prof. Agnieszke Neumann-Podczaska oraz Dr Piotra Merks.

Więcej pod linkiem: https://mgr.farm/aktualnosci/porazka-przegladow-lekowych-w-wielkiej-brytanii-lekcja-dla-polski/

Źródło: https://zzpf.org.pl/aktualnosci/386-nieodpowiednie-zarzadzanie-oznacza-zaglade-tego-wszystkiego-co-wypracowalismy-przez-czas-pandemii